“Poiss, kes ei kartnud midagi”

Vene Teater
“Poiss, kes ei kartnud midagi”
Lavastaja: Polina Stružkova
Osades: Liidia Golovataja, Jelena Jakovleva, Liilia Šinkarjova, Tatjana
Manevskaja ja Jelena Tarassenko
Vanusele: 3+
Kestus: 45 min
Rohkem infot Vene Teatri lehelt

Sümpaatne lastelavastus Vene Teatrilt!
Juba kujundus loob äärmiselt õdusa ja koduselt armsa atmosfääri. Publik istub ringis pinkidel, lapsed esimesel pingil. Ringi keskel on kaltsuvaibad ja padjad. Vaatajate vahel istuvad sõõrjalt oma “troonidel” viis Vanaema, kes koovad või teevad muud näputööd. Nende riided on uhke kombinatsioon vanaemade kõige ootuspärasematest suurtest kleitidest ja puhv-varrukatest, kudumitest-heegeldistest ja punutistest. Nad on rõõmsad ja vitaalsed vanaemad, kes on soojad, turvalised ja head. Ja räägivad lugusid!
Nad hakkavad jutustama, vaheldumisi. Pärast seda, kui nad on “avastanud”, et neile on külla tulnud inimesed, ja veel väga väiksed inimesed, ja tõdenud enesestmõistetavalt, et “kus on lugusid, seal on ka inimesi”, hakkab muinasjutt pihta. Üks mängib lehma, kell käes, ja kõnnib laste eest nii lähedalt mööda, et lapsed saavad lehma paitada. Teine vanaema võtab riidekirtsust pika-pika triibulise pehmest lõngast kootud salli, mis esirea lastele kätte antakse – nii et lapsed hoiavad süles “teed”, mida mööda seiklema läinud poiss kõnnib. Poisiks on kootud nukk, umbes 20-sentimeetrine punase mütsiga tegelane. Kõige mõnusam on vaadata vanaemade nägusid – kui elavalt ja suure elupagasiga nad lastele juttu räägivad, vahepeal koos situatsioone ette mängides, lauldes ja tantsides. Ühel hetkel läheb neil omavahel lausa lõngakera-sõjaks.
Lõpuks seob üks vanaema kõigile lastele käe peale kootud paela – et nad enam kunagi midagi ei kardaks. Siis võetakse lastel käest kinni ja lauldakse-mängitakse see lasterivi saalist välja koridori, kus etendus ka lõppeb. Vanemadki tunduvad heldinud. Missugune külaskäik viie vanaema juurde!
Esiteks tahaks öelda, et see lavastus propageerib õigeid väärtusi – vanavanemad, käsitöö, lugude jutustamine. Kodusoojuse ja elukogemuse hindamatu väärtus.
Teiseks – lasteteatrisse väga sobivalt hubaselt loodud lavakujundus ja kostüümid.
Kolmandaks – lapsed saavad ise asju katsuda ja kaasa lüüa selles teatris. Kohe on näha, et nad on etendusse aktiivselt sisse arvatud, see lugu on neile mõeldud!
Soovitan vaadata.

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s