Hansust ja Gretest Faustini. Teater lastele ja noortele 2012

Ühes varasemas siinses postituses püstitasin küsimuse: kas lastelavastused teatri repertuaaris ei võiks moodustada iseseisvat tervikut, mida ühendab üks läbiv punane niit, mis hariks ja arendaks last nii emotsionaalselt kui ka intellektuaalselt, mis seoks omavahel teekonna esimesest teatriskäigust kuni täisikka jõudmiseni? Teatriaastat kokku võttes saab selle teema juurde tagasi tulla.

Kuna sellise repertuaariga teatrit meil Eestis hetkel ei ole, siis oli võimalus lasteteatri žüriil selline ideaalrepertuaar kokku panna kogu Eesti teatrit silmas pidades. Me ei teinud seda eesmärgipäraselt, et valime igast vanusegrupist eredamad näited, vaid see kujunes iga žüriiliikme tõekspidamistest lähtuvalt. Ja õnnelikul kokkusattumusel esindab valik just säärast ideaali poole tüüriva repertuaari koondportreed. Või kui soovite, on see omamoodi alternatiivne kuraatorfestivali programm, mille fookuses on teater lastele ja noortele, mida mängitakse aastaringselt, aga mille külastamiseks tuleb ka Eestile tiir peale teha.

Kui selle aasta valikut vaadata, siis siin on väikestele lastele (u 3–7-aastastele) Tartu Uue Teatri “Hans ja Grete…”; pisut vanematele (7–11-aastastele) Ugala “Tuul pajuokstes” ja Vanemuise “Kunksmoorimäng”; sealt edasi (12+…) Nukuteatri “Metsik urisev õnn” ja loogilise jätkuna on siin (vanusele 16+…) VAT Teatri “Faust”. Mõistagi on vanuselised piirid siin tinglikud ja isegi teisejärgulised, aga häid elamusi ülaltoodud lavastused loodetavasti pakuvad.

Head teatrit!

Leino Rei

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s